iskin
14 بهمن 1401 - 12:23

مزرعه پرورش ماهی در قفس در شهرستان دیر افتتاح شد

بوشهر- مزرعه پرورش ماهی در قفس با سرمایه ای با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان و ظرفیت اسمی ۵۰۰ تن و اشتغال زایی ۲۰ نفر به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل شیلات استان بوشهر صبح جمعه در این آئین گفت: سایت پرورش میگوی بردستان با ۲۲۰ هکتار، امسال ۸۳۵ تن تولید داشته و بیشترین صادرات آن به کشور قطر بوده است.

عقیل امینی افزود: دو کارگاه تکثیر میگو هرکدام با ظرفیت ۱۰۰ میلیون قطعه میگو با ۵۰ درصد پیشرفت در شهرستان دیر در حال اجرا است.

وی ادامه داد: ۵۰۰ هکتار زمین در اطراف روستای دمیگز جهت پرورش میگو استعدادیابی شده است.

امینی گفت: موافقت اولیه واگذاری دوهزار و ۳۰۰ هکتار زمین در خورخان بردخون گرفته شده است که مجموعه‌ای متراکم با ۴۰۰ مزرعه و ۲۰ هزار تن تولید و چهار هزار نفر اشتغال زایی در بردارد.

وی با بیان اینکه برای دیر ۸ مجوز پرورش ماهی در قفس با ظرفیت ۶ هزار و ۵۰۰ تن اخذ شده است، بیان داشت: انتظار داریم در پایان دوره طرح پرورش ماهی فعلی که امروز افتتاح می‌شود ۷۰ تن برداشت داشته باشیم که ۲۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر ابراز کرد: زمین ۸۰ هکتاری در اطراف جبرانی به اهالی منطقه واگذار می‌شود و سایت پرورش میگو دمیگز هم در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: به امید روزی که شهرستان دیر علاوه بر بزرگترین بندر صیادی به عنوان بزرگترین بندر آبزی پروری نیز شناخته شود.

این طرح شامل چهار قفس نصب شده در دریا و یک قفس ذخیره سازی به میزان ۱۴۰ هزار قطعه بچه ماهی است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1016615