iskin
19 بهمن 1401 - 15:01

ایستگاه‌های پروازی عتبات در آستانه نوروز افزایش یافت

با افزایش تقاضا برای سفرهای زیارتی به عتبات در روزهای اخیر، تعداد ایستگاه‌های پروازی برای سفر به عراق افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، سفرهای زیارتی به عتبات نسبت به ماه‌های گذشته رونق گرفته است و با توجه به اهمیت زیارت امام حسین علیه‌السلام در ماه‌های رجب و شعبان، جمعی از ایرانیان همراه کاروان‌های زیارتی به عتبات مشرف می‌شوند.

هم‌اکنون سفرهای زمینی و هوایی عتبات در حال انجام است و سفرهای زمینی طرفداران بیش‌تری دارد. اما در برخی از شهرها با توجه به مسافت زیاد تا مرزهای زمینی با عراق، زائران ترجیح می‌دهند که به صورت هوایی عازم عراق شوند.

بر همین اساس با پیگیری مسؤولان، تعداد ایستگاه‌های پروازی عتبات در آستانه نوروز افزایش یافته است؛ به طوری که از هفته جاری، زائران بیرجند در استان خراسان جنوبی می‌توانند از شهر خود به عراق سفر کنند. یکی از شرکت‌های هواپیمایی با ظرفیت محدود هر هفته اقدام به انتقال زائران این شهر به نجف اشرف می‌کند.

پیش از این سفرهای عتبات از ایستگاه‌های پروازی تهران، مشهد، تبریز، کرمان، شیراز، یزد، اصفهان، تبریز، ساری، رشت و گرگان صورت می‌گرفت که با اضافه شدن ایستگاه پروازی بیرجند، تعداد آن‌ها به ۱۱ ایستگاه افزایش یافت.

به گزارش فارس، هزینه سفر هوایی به عتبات در روزهای اخیر با افزایش حدود ۱۵ درصدی از حدود ۱۳ تا ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان انجام می‌شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1028252