iskin
19 بهمن 1401 - 22:50

صاحب آب باید مالک اراضی کشاورزی باشد

قزوین- نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: آب انفال است و صاحب آن باید کسی باشد که اراضی کشاورزی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، لطف الله سیاهکلی عصر چهارشنبه در نشست ستاد زراعت استان قزوین با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: صاحب چاه آب نباید ادعای مالکیت داشته باشد، متأسفانه امروز کسانی که چاه حفر کردند انگار چاه نفت پیدا کرده‌اند و امروز با اینکه زمین ندارند درحال فروش آب هستند.

وی اضافه کرد: صاحبان آب مالکان اراضی کشاورزی هستند و هرکسی که زمین دارد باید آب داشته باشد، نه اینکه مالک زمین از صاحب چاه تقاضا کند.

سیاهکلی بیان داشت: قیمت گندم امسال خوب بود و بسیار منطقی تعریف شد، ضمن اینکه خدا رو شکر باران و برف خوبی هم امسال باریدن گرفت و امید داریم سال آینده با افزایش تولید روبرو شویم.

این نماینده مجلس در ادامه به مسئله قیمت بذر و تأخیر در اقدام آن و نامرغوب بودن آن پرداخت و گفت: باید در این حوزه تدبیر کرد و اجازه نداد قیمت واردات نهاده‌های کشاورزی برای کشاورزان سنگین تمام شود.

سیاهکلی خاطرنشان کرد: مسئله تراکتور را باید تعیین تکلیف کنیم و شرایط خرید را برای کشاورزان مهیا سازیم.

وی یادآور شد: دهه فجر این فرصت را به مردم داد که اگر استطاعت داشتند توان رشد پیدا کنند و این فضای انقلاب باید مورد تقدیر قرار گیرد و هرگز یاد و خاطره شهدا را فراموش نکنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1028523